Zeytin ve Zeytinyağı

Kuruluş yılımız olan 2013’ten beri Gochek ailesi olarak organik tarım konusunda ilkleri en iyi biçimde yapmayı amaçlıyoruz. Bu amaca uygun olarak diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi Gochek Extra Virgin Zeytinyağı’nın üretiminde uluslararası standartlara sıkı sıkıya bağlı kalıyoruz.

Previous slide
Next slide

Organik Sertifikalı Zeytinliklerimizin Hasadı

Kendi zeytinliklerimizde yetiştirdiğimiz ağaçlardan topladığımız daneleri soğuk sıkım yöntemiyle katkısız işleyerek doğal renge ve tada sahip zeytinyağımızı üretiyoruz. Memecik cinsi ağaçlarda orta boya ulaşan her bir daneyi elle topluyoruz. Eylül ve ekim ayların yapılan elle hasat süreci sayesinde ağaçlarımız sağlıklı bir biçimde gelişimlerini sürdürürken zeytinyağına dönüşecek en ideal daneleri belirleme şansı yakalıyoruz.

Yüksek Polifenollü Zeytinyağımız Memecik Zeytininden Üretilir

Memecik zeytini, yüksek polifenol oranı ile tanınır Polifenoller, antioksidan özellikleri sayesinde serbest radikalleri kontrol altında tutarak hastalıklara sebep olabilecek etkilerin ortadan kalkmasını sağlar. Polifenoller aynı zamanda kemik iliğinde oluştuktan sonra dolaşım sistemine geçen trombositlerin kümelenmesini engelleyerek gereksiz pıhtı oluşumunun önüne geçer. İnflamasyonla mücadele konusunda vücudun doğal destekçisidir. Polifenoller, iltihaplanmaya neden olan kimyasalları düzenler ve kas hasarlarının meydana gelmesine engel olur.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Yüksek Polifenollü ve Düşük Asit Oranıyla Gochek Extra Virgin Zeytinyağı

Kaliteli bir zeytinyağında, kilogram başına polifenol değeri ortalama 250 miligram seviyelerinde oluyor. Gochek Extra Virgin Zeytinyağı’nda ise bu değer, kilogram başına 500 miligramdan yüksek. Yani Demirsoy Tarım’ın yüksek standartlarına bağlı kalınarak üretilen zeytinyağını tüketerek vücudunuzun direncini destekleyebilirsiniz. Gochek Erken Hasat Extra Virgin Zeytinyağı’nda bol miktarda bulunan polifenoller, trombositlerin kümelenmesini engelleyerek pıhtı oluşumu ihtimalinin azalmasına da katkı sağlayabiliyor.

Gochek Extra Virgin Zeytinyağı’nın Öne Çıkan Özellikleri

• Gochek Extra Virgin Zeytinyağı, erken hasat ve soğuk sıkım teknikleriyle üretiliyor.

• Ürün, 500 mililitrelik ergonomik tasarımlı şişede kullanıma sunuluyor.

• Zeytinyağının litresinde 500+ miligram polifenol bulunuyor.

• Yüksek polifenol içerikli yağ, meyvemsi, hafif genzi yakan tadı ile ön plana çıkıyor.

• Üretim aşamasında herhangi bir katkı maddesi, koruyucu, ilave şeker, boya kullanılmıyor.

• Gochek Extra Virgin Zeytinyağı Asit oranı son derece düşüktür. ( 0.21%)