Demirsoy Tarım şirketi Türkiye’de tarım alanında AR-GE çalışmaları yapıp, yeni teknolojileri kullanarak katma değeri yüksek ürünler üretmek ve bunları dünya çapında pazarlamak amacı ile kurulmuştur. Demirsoy Tarım yatırımlarına 2013 yılında Fethiye – Göcek’te kurduğu 25.000 metrekarelik bahçesinde başlamıştır. Bu bahçeyi özel bir çiftliğe dönüştürüp, kışlık siyah trüf mantarı bahçesi ve en değerli lavanta cinsi olan Lavandula Angustifolia’yı üretmeye başlamıştır. Ayrıca bu çiftlikte bir lavanta uçucu yağı damıtma tesisi kurmuştur.

 

İkinci aşama olarak 2015 yılında Fethiye’nin Domuzovası mevkinde yazlık siyah trüf mantarı, lavandula angustifolia ve safran yetiştirilen 150.000 metrekarelik bir çiftlik kurmuştur.

 

Üçüncü aşama olarak 2016 yılında Fethiye’nin Kabaağaç köyünde, dünyanın en ileri teknolojilerine sahip serada, trüf mantarı aşılı ağaç fidanları üretimine ve satışına başlamıştır.

 

Dördüncü aşama olarak, 2019 yılında Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Kayabaş köyünde Hazine’den kiraladığı 750.000 metrekarelik arazide tıbbi ve aromatik bitki üretimine başlamıştır. Bu üretimlerine hâlen devam etmektedir.

Demirsoy Tarım, ORGANİK Ecocert ve Başak Ekolojik sertifikalarına sahiptir. Aynı zamanda Uluslararası Uçucu Yağlar ve Kokular Ticareti Federasyonu (International Federation of Essential Oils and Aroma Trades – IFEAT) üyesidir. Bu üyelik sayesinde dünya çapında en saygın uçucu yağ üreticileri arasında yerini almıştır.

Demirsoy, organik tarım için ilk arsa yatırımını yaptığı, Fethiye Körfezi’nde mavi ve yeşilin iç içe geçtiği saklı cennet Göcek’i markası haline getirdi. Yüksek kaliteli, organik ürünlerini en nitelikli müşterilerle buluşturarak Türkiye’nin ve Göcek’in dünya çapında tanınmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

MARKAMIZ: